O MNIE

Strona o autorze ilustracji i rysunków

Obecnie mam na swoim koncie sześć zilustrowanych książek dla dzieci, kilka logotypów, plakaty, ulotki, kolaże. Jestem też współautorką instalacji przestrzennych o charakterze sakralnym. Moje prace były pokazywane na kilku wystawach.

Od zawsze lubiłam rysować. Marzenia o byciu rysownikiem odłożyłam jednak na półkę i studiowałam ekonomię na SGH. Nigdy nie oczekiwałam, że praca może mi sprawiać przyjemność. Miałam w głowie przekonanie, że najważniejsze aby dawała utrzymanie. I tak było. Z czasem zaczęłam czuć się jednak bardzo zmęczona i znudzona. Gdzieś w głębi serca marzyłam o pracy, która da mi radość, nie tylko pieniądze.

Często słyszałam, że na realizację marzeń nigdy nie jest za późno. Już w bardzo dorosłym życiu (po urodzeniu drugiego dziecka) postanowiłam zrobić coś dla siebie. Zaczęłam chodzić na „Warsztaty sztuki” i znowu poczułam jak wielką radość daje mi rysowanie. Z czasem zapragnęłam swoje hobby zamienić w zawód. I to się udało!

Obecnie mam na swoim koncie sześć zilustrowanych książek dla dzieci, kilka logotypów, plakaty, ulotki, kolaże. Jestem też współautorką instalacji przestrzennych o charakterze sakralnym. Moje prace były pokazywane na kilku wystawach.

ILUSTRACJE
Ilustrując książki staram się aby było one jak najbardziej różnorodne i dostosowane do klimatu tekstu i wymagań zleceniodawcy. Tworząc rysunki posługuję się akwarelami, ołówkami, stosuję różne materiały (filc, włóczka, wełna, folia bąbelkowa, tektura itp.), używam zdjęć a także wykonuję rysunki całkowicie komputerowo. Bardzo lubię łączyć różne techniki.

PROJEKTOWANIE GRAFICZNE
Ten dział mojej pracy jest dla mnie wielkim wyzwaniem. Tworząc projekty graficzne staram się bardzo uważnie wsłuchiwać w oczekiwania klienta aby zrozumieć jakie jest jego wyobrażenie na zadany temat. Jesteśmy różni, mamy inne wymagania, inną wrażliwość, gust i upodobania. Dlatego każdego traktuję indywidualnie aby we współpracy i porozumieniu stworzyć jak najciekawszy projekt.

Od około czterech lat, razem z moją przyjaciółką, Barbarą Szelągowską tworzymy Agencję Wydawniczo-Autorską BAMON. Basia pisze teksty dla dzieci a ja je ilustrują oraz opracowuję graficznie. Z naszą ofertą można zapoznać się na stronie http://www.spotkaniaautorskie.waw.pl

o mnie - Monika Jędrychowska
@2018 Monika Jędrychowska. Wszystkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie treści dozwolone wyłącznie wraz z informacją o autorze i linkiem zwrotnym